تیه!

خداوند در قرآن کریم فرموده است: قالَ فَإِنَّها مُحَرَّمَةٌ عَلَیْهِمْ أَرْبَعینَ سَنَةً یَتیهُونَ فِی الْأَرْضِ فَلا تَأْسَ عَلَی الْقَوْمِ الْفاسِقینَ (26-سوره مائده)

پیامبر اکرم فرموده اند که: امت من قدم به قدم،موبه مو،وجب به وجب،و ذراع به ذراع وباع به باع سنت بنی اسرائیل را تکرار می کند،به گونه ای که اگر بنی اسرائیل وارد سوراخ سوسماری شده باشند آنان نیز مثل ایشان وارد می شوند.

بر طبق این حدیث حوادث روزگار ما وقوم یهود بسیار بسیار بهم شباهت دارد.قومی که در پی سختی های بسیار منجی را از خدا خواست و پروردگارهم به آنان ارزانی داشت.اما پس از آمدن منجی ازپس آزمون های الهی بر نیامده خدا هم به سبب همین نافرمانی ها آنان را به بد تر از آنچه گرفتار آن بودند دچار کرد و آنان را در بیایان سرگردان کرد و به تعبیر قرآن آنان را دچار تیه نمود!

سرگردانی سزای نافرمانی و قدرناشناسی این قوم بود.قدر ناشناسی نسبت به حکومت الهی که خود طلب کرده بودند.فرجامی که می توانست آنان را به ارض موعود برساند اما آنان را در زمین سرگردان کرد.

حال گویا این شده وضع روزگار ما، حواسمان هست که پای در گل مانده ایم؟! ما منتظران حکومت معصوم بوده ایم اما گویا پشت ولی فقیه هم پایمان لرزید، نکند ماهم دچار همان تیه قوم موسی شده ایم، سرگردانی ای از جنس عصر خودمان، از جنس زمان! همان زمانی که در انتظار آمدنش بودیم اما گویا این انتظار میان مشغله هایمان گم شد،لحظه ها و ثانیه ها درپی هم در گذارند و این ما، سرگردان در زمان ، گیج در ابزار عصر تکنولوژی، وا ماندیم از انتظار موعود از آمادگی که همان شرط ظهور است!

فقط ادعای منتظری مان بود اما گویی در پیچ و تاب زمان این روزگار که پازل اش را دیگران برای ما چیده اند درجا میزنیم.تاریخ : جمعه 22 خرداد 1394 | 03:48 ب.ظ | نویسنده : یالثارات الحسین | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic