«بی تردید شما نیز فراوان شنیده اید که محبان و منتظران امام زمان (عج)، ایشان را با القابی در خور شأن و مقام این منجی جهان بشریت مورد درخواست و یاری قرار می دهند؛ اما جالب است بدانید یکی از القاب بسیار برازنده ایشان «اباصالح» است.»

آیت الله مکارم شیرازی در این باره می گوید: این که به امام زمان (عج) اباصالح می گویند به سبب این نیست که فرزندی به نام صالح دارد؛ زیرا «اب» در لغت عرب، تنها به معنای پدر نیست بلکه به معنای صاحب نیز هست. «اباصالح» یعنی کسی که صُلَحایی در اختیار دارد. لقب اباصالح از آیه قرآن گرفته شده است: (وَ لَقَد کتبنا فِی الزَّبُور مِن بَعد الذَّکر أنّ الأرض یرثها عبادی الصالِحُون). (انبیاء: آیه 15)

البته امام صادق (ع) در روایتی می فرماید: «هرگاه راه را گم کردی، صدا بزن «یا صالح» یا بگو «یا اباصالح ما را به راه راست هدایت کنید» تا خدا شما را مورد رحمت قرار دهد.»

بنا بر روایت ذکرشده که در کتاب های معتبر روایی آمده، معلوم می شود اگر انسان در راهی حرکت و به هر دلیلی راه را گم کند و نداند که از کدام سو باید برود، می تواند «صالح» یا «اباصالح» را صدا بزند و از ایشان درخواست راهنمایی کند.

در روایتی دیگر آمده است که «یا اباصالح ارشدونا»، لفظ «ارشدونا» جمع است که معلوم می شود گروهی به این کار (هدایت مردم) مشغول هستند.

بنابر دو حکایتی که سند معتبری دارند، «اباصالح» شامل امام زمان (عج) نیز می شود. حتی می توان گفت ایشان مصداق اصلی این روایت هستند و جنیان و دیگران به فرمان ایشان، مردم را هدایت می نمایند و گاهی نیز خود حضرت این امر را عهده دار می شوند و گمراهان را هدایت می فرمایند.
تاریخ : شنبه 7 دی 1392 | 08:12 ب.ظ | نویسنده : بایرامی | نظرات
http://www.shiaupload.ir/images/x3nm5mheo9yzaopccl9o.jpg
http://axgig.com/images/47645619118038943693.jpgطبقه بندی: حضرت مهدی (عج)، 
برچسب ها: مهدی،  

تاریخ : جمعه 6 دی 1392 | 08:18 ب.ظ | نویسنده : یالثارات الحسین | نظرات

https://sites.google.com/site/mstaheri2006/kimia.jpg

شاید که تو آمدی و دیدی خوابیم
از خیر تماممان گذشتی آقا
طبقه بندی: حضرت مهدی (عج)، 
برچسب ها: مهدی (عج)،  

تاریخ : جمعه 6 دی 1392 | 08:10 ب.ظ | نویسنده : یالثارات الحسین | نظرات

 

بسم الله الرحمن الرحیم

بیانیه ی مشترک انجمن های اسلامی دانشجویان دانشگاه های سراسر استان همدان به مناسبت نهم دی ماه

سال 88 با شیرینی یک انتخاب 40میلیونی و تلخی هایی که پس از آن به وقوع پیوست برای ما که نسل های پس از انقلاب هستیم ماندگارشد.در مرور روزهای سال88, 9دی یکی از ماندگارترین روز هاست.به یقین حضور میلیونی مردم عاشورایی و ولایت مدار ایران در نهم دی ماه سال 88 یکی از الطاف خفیه الهی وبرگ زرینی در تاریخ انقلاب اسلامی ایران محسوب میشود.

حوادثی که در روز عاشورا رقم خورد ، رقص و پایکوبی در روزی که تمام آسمانها وزمین در عزای سالار شهیدان داغدار است فراتر از آستانه ی تحمل این ملت بود.در این روز بزرگ امام حسین(ع) بار دیگر چهره ی بنی امیه و یزید زمان را مبین ساخت وجامعه را از انحراف وفتنه نجات دادند.

مسئله از رای من وتو و نظام و امام هم گذشته بود بلکه استقلال ملی و باور های دینی مردم را هدف گرفته بود. در یوم ا...9دی  مردم بصیر و دین مدار ایران نشان دادند که پای آرمان های انقلابی و عاشورایی خود پایدار و استوار ایستاده اند وهیچ گونه هتک حرمت  به این آرمان ها را نمیپذیرند و اندکی سازش و مماشات در قبال عقاید محکم خود ندارند.حضور بی شائبه  و باشکوه ملت عزیز ایران در صحنه ی جامعه ودر آن زمان حساس کشور بی شک چشمان فتنه را کور کرد ونقشه ها وتوطئه های استکبار جهانی و نوکران دست نشانده شان را فروپاشید و بر جهانیان آشکار ساخت که با اراده ی فولادی خود در مقابل همه ی دشمنان خارجی و داخلی ایستاده اند و اجازه ی دست اندازی و دخالت و اهانت به مقدسات خود را نمی دهند.

سال 92 از سوی رهبری سال حماسه ی سیاسی-اقتصادی نامگذاری شد ومردم در 24خرداد حماسه ی سیاسی خود رارقم زدند.اینک از مسئولین محترم میپرسیم با اینکه تنها 3ماه تا پایان سال 92باقی مانده است,تدبیر شما برای رقم زدن حماسه ی اقتصادی چیست؟آیا تنها کلید حل مشکلات اقتصادی مذاکره و روش های دیپلماتیک است؟آنهم اعتماد به دولت هایی که پایبند به هیچ عهد وپیمانی نیستند وسابقه ی تاریخی شان هم گواه این ادعاست.

روی دیگر درخواست هایمان از مسئولین قضایی کشور است!مدتی است که مسئله ی رفع حصراز عاملان فتنه مطرح است،همان عاملانی که در آن چند ماه هزینه های روانی-اقتصادی-امنیتی سنگینی رابر جامعه تحمیل کردند.آیا قرار است از عاملان چنین فجایعی که رنج بزرگی را برای جامعه متحمل شدند براحتی گذشت،بدون هیچ محاکمه ای؟!!

ما ملت ایران هر ساله در نهم دی ماه که روز پیوند عمیق بین مردم  و ولایت است نشان میدهیم که نسبت به وصیت امام راحل خود که فرموده اند:«پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد»آگاهیم و همواره پاسدار انقلاب خواهیم بود تاسپردن آن به ولی عصر(عج).

 
طبقه بندی: دشمن،  حضرت مهدی (عج)،  رهبر، 
برچسب ها: بیانیه،  

تاریخ : سه شنبه 3 دی 1392 | 08:41 ب.ظ | نویسنده : یالثارات الحسین | نظرات
تهدید منافع استكبار علت بغض و عناد آنها با اسلام
دنیاى استكبار را بشناسید؛ اگرچه شماها خوب شناخته‌اید. دل استكبار جهانى، با اسلام انقلابى و اسلام به پا خاسته و اسلام عزت‌طلب صاف نخواهد شد. مسلمان تا مسلمان است، در چشم آنها مبغوض و مورد كینه است؛ «و مانقموا منهم الّا ان یؤمنوا باللَّه العزیز الحمید»(۱)، «ما تنقم منّا الّا ان امنّا»(۲). آنها از ایمان شما ناراحتند؛ علتش هم واضح است: چون ایمان یك ملت به پا خاسته‌ى اسلامى، منافع ظالمانه‌ى استكبار را تهدید مى‌كند. لیكن على‌رغم همه‌ى این بغض و عنادى كه با اسلام دارند، بحمداللَّه پرچم اسلام در دوازده سال گذشته روزبه‌روز برافراشته‌تر شده، ملت اسلامى روزبه‌روز قویتر و عزیزتر شده، باز هم در آینده همین‌طور خواهد بود و به كورى چشم دشمنان، ملتهاى مسلمان در این منطقه و در همه‌ى نقاط عالم، بر همه‌ى توطئه‌ها و دسیسه‌چینیهاى دشمن پیروز خواهند شد.۱۳۷۰/۰۱/۱۶
بیانات در خطبه‌های نمازجمعهطبقه بندی: رهبر،  دشمن، 
برچسب ها: استکبار، آمریکا،  

تاریخ : دوشنبه 2 دی 1392 | 09:49 ب.ظ | نویسنده : یالثارات الحسین | نظرات

«مذاکره در عرف سیاسی، یعنی معامله. مذاکره با آمریکا، یعنی معامله با آمریکا. معامله یعنی داد و ستد؛ یعنی چیزی بگیر، چیزی بده. تو از انقلاب اسلامی به آمریکا چه می‌خواهی بدهی تا چیزی از او بگیری؟ آن چیزی که شما می‌خواهید به آمریکا بدهید تا در مقابل از او چیزی بگیرید، چیست؟ ما چه می‌توانیم به آمریکا بدهیم؟ او از ما چه می‌خواهد؟ آیا می‌دانید که او چه می‌خواهد؟ و ما نَقَموا مِنهُم إلّا أن یؤمنوا بِاللهِ العَزیزِ الحَمید. والله که آمریکا از هیچ چیز ملت ایران، به قدر مسلمان بودن و پایبند بودن به اسلام ناب محمدی ناراحت نیست. او می‌خواهد شما از این پایبندی‌تان دست بردارید. او می‌خواهد شما این گردن برافراشته و سرافراز را نداشته باشید. حاضرید؟» (بیانات مقام معظم رهبری 12 اردیبهشت 1369)
طبقه بندی: دشمن،  رهبر، 
برچسب ها: آمریکا،  

تاریخ : دوشنبه 2 دی 1392 | 09:40 ب.ظ | نویسنده : یالثارات الحسین | نظرات
http://img.tebyan.net/Big/1392/04/66eeb60f537242dc84910d1deab8c6bf.jpg

مــن نــدانستم از اول که تو بی مهر و وفایی

عــهد نــابستن از آن بـه که بــبندی و نپــایی

دوستان عــیب کـنندم کـه چرا دل به تو دادم

بایــد اول به تو گفتن که چـنین خوب چـرایی

ای کـــه گفتی مـــرو انــدر پی خوبان زمانـه

مـــا کجاییم در ایــن بــحر تفکر تـــو کــجایی

حلقه بــر در نــــتوانم زدن از دست رقیـبــان

این تـــوانـم که بیــایم بــه محلت بـه گـدایی

عشق و درویشی و انگشت نمایی و ملامت

هـــمه سهلست تـحمل نــکنم بـــار جــدایی

گفته بـــودم چو بیایی غــم دل بـــا تو بگویم

چه بـگویم کــه غـم از دل برود چون تو بیایی

شمع را بـاید از این خانه به دربردن و کشتن

تــا که همسایه نـگوید که تو در خـانه مایـی

سعدی آن نیست که هرگز ز کمندت بـگریزد

که بدانست که دربند تـو خوشتر ز رهــایی

طبقه بندی: حضرت مهدی (عج)، 
برچسب ها: سعدی،  

تاریخ : یکشنبه 1 دی 1392 | 01:03 ق.ظ | نویسنده : یالثارات الحسین | نظرات
.: Weblog Themes By BlackSkin :.

تعداد کل صفحات : 2 ::      1   2  


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات